Free Press Live: The Auction heeft €19.951 opgebracht voor Oekraïne

Nieuws
Free Press Live: The Auction opbrengst

Op zaterdag 26 maart 2022 vond in museum Beeld en Geluid Den Haag een unieke veiling plaats van 14 foto's gemaakt door bekende Nederlandse persfotografen. Onder andere werken van Kadir van Lohuizen, Sacha de Boer en Bert Verhoeff werden gesigneerd geveild. De veiling is nog niet helemaal gesloten, maar heeft toch al 19.951 euro opgebracht voor de veiligheid van journalisten in Oekraïne.

Tijdens een feestelijk evenement werden de mooie werken tentoongesteld en onder bezielende leiding van Beeld en Geluid Directeur Eppo van Nispen uitgelicht en geveild. Fotografen Kadir van Lohuizen, Sanne Derks en Louise Honée waren aanwezig om hun werk te presenteren. Daarnaast vertelde Jantine van Herwijnen, hoofd van Free Press Unlimited’s noodfonds Reporters Respond, over de hulp die is geboden aan journalisten in onder andere Afghanistan en Oekraïne. Spoken word artiest Myrthe Nauta droeg bij aan de avond met een voordracht van het speciaal hiervoor geschreven ‘Don’t say war’.

Fantastische opbrengst voor Oekraïne

Op 4 maart lanceerde Free Press Unlimited de Media Lifeline Ukraine, een coalitie om journalisten te beschermen en betrouwbare informatie beschikbaar te houden in en rond Oekraïne. De volledige opbrengst van de veiling komt ten goede aan ons werk hiervoor.

Er werd royaal geboden op de foto’s door de aanwezigen, waarna er aan het einde van het evenement 19.951 euro op de teller stond. Een bedrag waar we enorm blij mee zijn en waarmee wij heel veel journalisten in en rond Oekraïne kunnen helpen om verslag te blijven doen. Tot nu toe hebben we ruim 200 journalisten kunnen helpen om op een veiligere plek te komen, en zijn er 150 kogelvrije vesten en helmen de grens over gebracht. Met deze opbrengst kunnen wij dit aantal vergroten.

Extra bijdrage Ilvy Njiokiktjien

Fotojournalist Ilvy Njiokiktjien had al een werk uit haar “BORN FREE” serie aangeboden bij de veiling, maar vanwege de recente ontwikkelingen in Oekraïne en het feit dat zij naar Lviv ging om daar foto’s te maken, besloot zij om nog een recente foto van haar extra aan te bieden. Deze foto is gemaakt toen zij twee weken geleden aankwam in Lviv, Oekraïne.

Over de foto zegt Ilvy: “Lviv is een beetje een gekke plek, want het leven gaat hier relatief gezien door. De foto die ik extra aanbied is een foto die ik heb gemaakt op de eerste dag dat ik hier was. (…) Het is een foto van een kerk waar allemaal zandzakken voor liggen, en achter die zandzakken staat een Jezusbeeld dat beschermd moet worden. (…) Er is wel een bepaalde dreiging, en dat voel je ook. Dat zie je ook terug in het beeld. (…) De vrouw in de rode jas die gewoon naar de kerk gaat die ochtend, en tegelijkertijd een kerk waarvan de beelden allemaal zijn ingepakt. Dus het is heel dubbel.”

Op deze unieke foto van Ilvy kan nog geboden worden!

Kerk in Lviv, 2022. Als gevolg van de invasie worden beelden beschermd met zandzakken ingepakt om te voorkomen dat ze verloren gaan door bombardementen.
Kerk in Lviv, Oekraïne, 2022. Als gevolg van de invasie worden beelden beschermd met zandzakken en ingepakt om te voorkomen dat ze verloren gaan door bombardementen. Door Ilvy Njiokiktjien.

Het goede nieuws is, ook als je niet bij de veiling aanwezig was dit weekend, kun je alsnog een bijdrage leveren, en een prachtig werk bemachtigen, door te bieden op deze foto van Ilvy Njiokiktjien. De foto is verlijmd op dibond achter plexiglas met ophangsysteem, de afmetingen zijn 60x90 cm. Het werk is uniek (oplage 1 van 1) en gesigneerd. De richtprijs is €600,-.

Wil je een bod uitbrengen? Stuur dan een mail naar vanvliet@freepressunlimited.org.

Videoboodschap van Ilvy vanuit Lviv:

Dank aan alle betrokkenen

We willen graag alle fotografen bedanken voor hun prachtige bijdrage, de notaris Cora Hagendijk voor haar toeziend oog, Beeld en Geluid Den Haag voor de steun en de mooie locatie, en natuurlijk alle mensen die geboden hebben en gedoneerd hebben aan Media Lifeline Ukraine. Dank!

Wil je ook nog bijdragen? Je kunt natuurlijk altijd nog een donatie doen.

Ga naar onze donatiepagina

Deel deze pagina:

Onderwerp:
Toegang tot informatie,
Oekraïne